O Unii center‎ > ‎Aktivity‎ > ‎

O škole po škole

přidáno: 18. 5. 2011 3:43, autor: Kancelář Unie center pro rodinu a komunitu   [ aktualizováno 24. 5. 2011 0:46 ]

Unie center ve spolupráci s AISIS, o.s. připravuje sérii seminářů a komunitních workshopů, které vycházejí z osvědčených programů pro školy v ČR a nyní jsou modifikovány pro rodinná centra. Nabídka se týká zejména témat

AISIS je úspěšná nezisková organizace, která naplňuje svou misi Přinášíme inovace do vzdělávání především prostřednictvím spolupráce s významnými firmami působícími v ČR v rámci jejich programů společnenské odpovědnosti. Více informací zde.

Specifikaci témat a organizačních podrobností naleznou členové Unie center na intranetu UC. Nečlenské organizace se mohou zaslat své dotazy prostřednictvím formuláře vpravo.

Úvodní slovo programu


Naprostá většina rodičů má zájem o kvalitní vzdělávání svých dětí – často však rodiče nevědí, jak poznat a podle jakých kritérií vybrat dobrou školu. Nerozumějí dostatečně probíhající reformě ve školství, kam vede, stát nenabízí téměř žádná vodítka.  Rodiče jsou v debatě o výchově a vzdělání svých dětí pasívním a nerovnoprávným partnerem, neznají svá práva a mechanismy ovlivňování chodu školy, o které se začnou zajímat, až pokud dojde k vážnému konfliktu mezi rodinou a školou.

Školy obecně neumějí dobře informovat o připravovaných a realizovaných změnách a konstruktivně spolupracovat s rodičovskou komunitou ve prospěch rozvoje dítěte.  Řada i kvalitních pedagogických sborů považuje spolupráci s rodiči za slabinu své školy.

Připravili jsme proto sadu tematických akcí (seminářů a workshopů) určenou rodičům:
  • pro lepší orientaci v problematice školního vzdělávání,
  • jak se stát partnery škole,
  • jaké máme jako rodiče legální prostředky v ovlivňování školy a
  • jak řešit závažné problémy se školou

Zájem o informace k programu O škole po škole


Comments