Členové‎ > ‎

Sdružení pěstounů v Ostravě (Ostrava)

„Sdružení pěstounů v Ostravě“ vzniklo jako občanské sdružení v roce 1998. Zakládající členové cítili potřebu skutečně se „sdružovat“, setkávat se, vzájemně se podporovat i předávat zkušenosti, získané při výchově a péči o děti. O děti, které nejsou biologicky vlastní, ale přesto jsou naše.

Posláním a smyslem pěstounské péče je poskytnout domov a trvalé zázemí dítěti, jehož rodice se o ně nemohou z nejrůznějších důvodu starat. Poskytnout domov dítěti, které nemusí být úplně zdravé

Činnost sdružení představuje hlavně organizaci nejrůznějších aktivit, které přinášejí pozitivní zážitky – jak pro děti, tak i pro rodiče. Mezi naše pravidelné a dnes už tradiční akce patří dětský den i vánoční či mikulášská besídka, organizujeme výlety i společné plavání. Děti si pochvalují letní tábor.

Dospělí se setkávají na odborných přednáškách nebo besedách, kde si navzájem předávají zkušenosti. Naším cílem je ale podpora a propagace pěstounské péče. Chceme informovat a vyhledávat nové rodiče, protože opuštených dětí je stále hodně.

www.sdruzenipestounu.cz
Comments